Profesionālās pieredzes apmaiņas brauciens uz Ogres novada bibliotēkām

Profesionālās pieredzes apmaiņas brauciens uz Ogres novada bibliotēkām

Kategorija: Novada bibliotēkās 10. Augusts 2022 13:11 72x

4.augustā Jēkabpils novada bibliotēku darbinieki devās ciemos pie Ogres novada kolēģiem. Vispirms apmeklējām Lauberes pagasta bibliotēku. Šajā bibliotēkā izvietota bijušā pagasta iedzīvotāja Viļa Miķelsona dāvātā  “Grāmatu klēts” – gandrīz pilnīgs trimdā izdotās literatūras, periodikas un skaņuplašu krājums. Paldies bibliotekārei Maigai Livčānei par interesanto stāstījumu!

Nākamais apmeklējuma mērķis – Ogres Centrālās bibliotēkas jaunā ēka, kura durvis saviem apmeklētājiem vēra tikai pērn un šogad tika atzīta par vienu no četrām labākajām bibliotēkām pasaulē.  Vecās ēkas vietā uzbūvēta moderna, pašpietiekama, divstāvu energoefektīva ēka, jeb tā dēvētā pasīvā ēka ar nulles enerģijas patēriņu. Gan ēkas fasādē, gan iekštelpās redzamas atklātas koka konstrukcijas – šajā būvē koks ir galvenais izmantotais materiāls.  Mūs sagaidīja un aizraujoši stāstīja  bijusī kolēģe, tagad Ogres Centrālās bibliotēkas direktora vietniece Aija Žilvinska.

Bibliotēkā īpaša uzmanība pievērsta jaunāko lasītāju labsajūtai - iekārtota telpa mazuļiem un viņu vecākiem, pusaudžiem tīkamā kāpšanas siena, nodalītas lasītavas telpas mazākajiem apmeklētājiem un jauniešiem. Protams, robotiņš Tomiņš, kurš visus sveicināja bibliotēkas vestibilā! Visur esošās logu nišas ar iespēju vienkārši sēdēt uz palodzes un lasīt, paslēpjoties aiz aizkariņiem, aicināja arī mūs tās izmēģināt.

Bibliotekāri dalās savos iespaidos par redzēto:

“- prieks par Lauberes bibliotēku – īpaši par skaisto apkārtni, jaukām telpām. Ogres jaunā bibliotēka – ieskats jaunā, modernā, mūsdienīgā bibliotēkā.”

“- arī Jēkabpils novadā pie iedzīvotājiem uz attālākām apdzīvotām vietām varētu doties bibliobuss. Novada iedzīvotāji to novērtētu un atbalstītu.”

“- arī lauku bibliotēkas būtu pelnījušas modernākas tehnoloģijas… ”

“- ļoti skaista un moderna Ogres bibliotēka!”

Paldies kolēģiem par viesmīlību un pozitīvajām emocijām, lai viss izdodas arī turpmāk!

Jāņa Pastara fotogrāfijas:

     

    

Trigger the fancybox