Jaunsēlpils dižkoku parāde Sēlpils 1. bibliotēkā

Jaunsēlpils dižkoku parāde Sēlpils 1. bibliotēkā

Kategorija: Reģionu bibliotēkās 4. Augusts 2019 15:23 12552x

Cilvēks un daba vienmēr dzīvojuši mijiedarbībā. Kā cilvēkam, tā ikvienam dabā ir sava dzīve un savs liktenis. Arī kokiem… Vēl jo bagātāk sevī vēsturi glabā dižkoki.

Sēlpils 1. bibliotēkā izvietota foto mākslinieka Aloīza Savicka fotogrāfiju izstāde “Jaunsēlpils dižkoku parāde”. Izstādē apskatāmas 12 fotogrāfijas, kurās redzamie koki iekļauti starp dižkokiem. Visi tie ietilpst Sēlpils pagasta teritorijā, līdz ar to daudzi fotogrāfijās atpazīs vietas, ko redz ikdienā. Tomēr ne vienmēr sanāk pamanīt lietas, mirkļus un iespaidus. Tādēļ varam priecāties, ka ir cilvēki, kas tos iemūžina un ļauj no pavisam cita skatu punkta pavērties uz to, ko ikdienā uztveram kā pašsaprotamu un ierastu.

Aloīzs Savickis jau daudziem ir pazīstams kā foto mākslinieks, ir skatītas viņa fotogrāfijas dažādās izstādēs. Viņš ir viens no retajiem cilvēkiem, kas prot dabā nepaiet garām vienkāršajiem, skaistajiem, it kā nemanāmajiem mirkļiem. Ar šo izstādi mākslinieks no nepamanāmības visu priekšā izcēlis vislielāko dabas vērtību, neļaujot to aizmirst. Liekot novērtēt un apzināties, ka vide, kurā mēs dzīvojam ir tik bagāta, ietver sevī tik daudz vēstures un notikumu atblāzmas.

Ikviens ir aicināts Sēlpils 1. bibliotēkā apskatīt Aloīza Savicka foto izstādi “Jaunsēlpils dižkoku parāde” līdz 13. septembrim katru darba dienu no plkst. 8:30 līdz plkst 17:00 (pirmdienās no plkst 9:30 līdz plkst 18:00).

Trigger the fancybox