Latvijas Republikas tiesībsargs aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā

Latvijas Republikas tiesībsargs aicina iedzīvotājus piedalīties aptaujā

Kategorija: Jaunumi 10. Marts 2020 17:13 1950x

No 2020. gada 9. marta līdz 23. martam Latvijas Republikas tiesībsargs Juris Jansons veic aptauju par iedzīvotāju informētību un pieredzi saņemot juridisko palīdzību administratīvajā procesā iestādē un tiesā. 

Aptauju iespējams izpildīt šeit. Tā ir anonīma un dati tiks izmantoti tikai apkopotā veidā.
 
Satversme paredz ikviena cilvēka tiesības likumā paredzētajā veidā vērsties valsts un pašvaldību iestādēs ar iesniegumiem un saņemt atbildi pēc būtības. Sniedzot atbildes uz cilvēku iesniegumiem, kā arī pieņemot lēmumus par dažādu tiesību (piemēram, pensiju, pabalstu, būvatļauju, nodokļu uzrēķinu vai pārrēķinu, vietu bērnudārzā, vai braukšanas atvieglojumu)  piešķiršanu, iestādes darbojas publisko tiesību jomā, kuru regulē Administratīvā procesa likums. Ja administratīvais process notiek iestādē, tad lēmumu par to, vai apmaksāt jurista vai advokāta pakalpojumus un cik lielā apmērā, lemj tā pati valsts vai pašvaldību iestāde, kuras lēmumam Jūs nepiekrītat. Savukārt, ja administratīvais process notiek tiesā, tad pēc cilvēka izteikta lūguma jurists vai advokāts bez maksas var tikt piešķirts pamatojoties uz tiesas (tiesneša) lēmuma. Šāda iespēja iedzīvotājiem ir kopš 2017.gada.
Aicinām aptaujā piedalīties ikvienu – gan tos, kuri ir informēti par juridiskās palīdzības pieejamību administratīvajā procesā iestādē vai tiesā, gan tos, kuri par to neko nezina.

Trigger the fancybox