Bibliotēkas lietošanas noteikumi ārkārtas situācijas periodam

Bibliotēkas lietošanas noteikumi ārkārtas situācijas periodam

Kategorija: Jaunumi 10. Novembris 2020 09:53 213x

Sakarā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situācijas izsludināšanu  no 9.novembra līdz 6.decembrim tiek ieviesti Jēkabpils Galvenās bibliotēkas lietošanas noteikumi ārkārtas situācijā Covid-19 slimības ierobežošanai.

1. Apmeklējot bibliotēku obligāti jālieto sejas aizsargmaska visā  bibliotēkas apmeklējuma laikā (sejas masku var nelietot bērni līdz 13 gadu vecumam) un rūpīgi jādezinficē rokas;  bibliotēka patur tiesības neapkalpot un lūgt atstāt bibliotēkas telpas apmeklētājus bez maskām vai sejas vairogiem un ar elpošanas ceļu slimību pazīmēm.

2. Bibliotēka darbu turpina ierastajā darba laikā.

3. Ārkārtas situācijas laikā tiek pārtraukta klātienes pasākumu organizēšana, kā arī netiek pieļauta pulcēšanās brīvā laika pavadīšanai.

4. Maksimālais lasītāju uzturēšanās laiks bibliotēkā – 30 min (izņemot, skolēni un studenti, uzrādot apliecību, mācību nolūkos bibliotēkā var uzturēties līdz 2 stundām, datora izmantošana -  iepriekš rezervējot).

5. Vienlaikus bibliotēkā var uzturēties Pieaugušo lasītāju apkalpošanas nodaļā (2.stāvā) – 7, Bērnu literatūras nodaļā (3.stāvā)  - 7  apmeklētāji, ievērojot divu metru distanci.

6. Lasītāju apkalpošana notiek šādi:

6.1. ievietošanai karantīnā uz 72 stundām. Pēc tam dezinficē rokas un dodas izvēlēties jaunu lasāmvielu vai pie datora, ievērojot divu metru distanci;

6.2. lai nodrošinātu personalizētu bibliotēkas apmeklējumu, lietotājam obligāti jāuzrāda bibliotēkas lietotāja karte vai personu apliecinošs dokuments;

6.3. lai izvairītos no drūzmēšanās un liekas uzkavēšanās bibliotēkā, aicinām grāmatas rezervēt jau iepriekš elektroniskajā katalogā, kas pieejams www.jgb.lv vai pa telefonu Lasītāju apkalpošanas nodaļa 29642338, 65232588 e-pasts lan@jgb.lv. Bērnu literatūras nodaļa 29642339, 65221303, e-pasts berni@jgb.lv.

7. Bibliotēkas datori ir paredzēti tikai lietišķu darbu veikšanai (mācībām, e-pastu sūtīšanai, sludinājumu caurlūkošanai, rēķinu izdrukai, norēķiniem utt.), ievērojot 2 metru distanci.

8. Cilvēkiem ar augstu saslimšanas risku, iepriekš telefoniski vienojoties vai e-pastā, grāmatas piegādāsim mājās.

9. Lai pasargātu sevi un citus no inficēšanās, bibliotēka ievēro sanitārās drošības noteikumus, darbinieki nodrošināti ar individuālās aizsardzības līdzekļiem, notiek regulāra telpu, virsmu, inventāra  dezinfekcija, kā arī regulāra telpu vēdināšana atverot logus. 

10. Noteikumi ir spēkā līdz valstī noteiktās ārkārtas situācijas beigām, bet pasliktinoties epidemioloģiskajai situācijai noteikumos ir iespējamas izmaiņas.


Jēkabpils Galvenās bibliotēkas vadītāja             Zinaīda Rabša
2020. gada 11.novembris
 

 

Trigger the fancybox