Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļa - DECEMBRIS

Jēkabpils novada Galvenās bibliotēkas Bērnu un jauniešu nodaļa - DECEMBRIS

Kategorija: JaunumiBērniem un jauniešiem 30. Novembris 2022 14:30 223x

Plauktu izstādes:

  • No 1. līdz 29.decembrim ”Baltais ceļš”

15. decembrī  rakstniecei, esejistei Zentai Mauriņai – 125 (1897-1978)

Zenta Mauriņa Latvijas kultūrā un daiļradē atstājusi "spēcīgas pēdas", publicējot vairākus desmitus grāmatu un darbu, kas veltīti arī citiem spožajiem latviešu rakstniekiem un ne tikai. Viņas prozas joprojām tiek celtas gaismā, apbrīnotas un no tām iedvesmojas šī laika rakstnieki. Mauriņa tiek uzskatīta par literāri filozofiskās esejas žanra iedibinātāju un izkopēju.

  • 1. līdz 29.decembrim  Klusais Adventes laiks

“Šīs dienas pirms Ziemassvētkiem

ved mūs pretim kādam baltam klusumam,

aiz kura ir kaut kas mīļš,

sen aizmirsts un pazaudēts,

kas mums atkal no jauna jāatrod...”

(K. Skalbe)

Adventes laikam nav jābūt satraukumiem pilnam. Tas var būt rāms un mierpilns, ja vien paši to vēlēsieties! Mūsu grāmatu plauktos atrodamas grāmatas ar dažādām idejām dāvanām, cienastam, spēlēm un laika pavadīšanai kopā – ģimenes lokā! Nāc un izvēlies savas idejas!

  • No 12. līdz 23.decembrim

“Nāk Ziemassvētki ar svētvakaru,

Kā sudraba svečturis pasaule šķiet,

Kur ticība labajam, gaismojot garu,

Šai naktī gan pilīs gan būdiņās zied.

K.Apšukrūma

Ziemassvētkiem savulaik senlatvieši gatavojušies ļoti ilgi — sakopuši sētu, izpušķojuši istabu ar dažādiem rotājumiem no salmiem, kaltētām puķēm, ēveļskaidām, putnu spalvām un dziju. Ziemassvētkos īpaši iecienīti bijuši puzuri — pakarami pušķojumi, kas parasti gatavoti no salmu vai niedru gabaliņiem, saverot tos uz vilnas dzijas, kā arī saulītes — kartupeļos sadurti salmi vai niedres. Svētku cienastam tikuši gatavoti dažādi ēdieni un dzērieni. Ziemassvētkos dziedājuši dziesmas un gājuši rotaļās.  Viena no pazīstamākajām Ziemassvētku nodarbēm ir budēļos, ķekatās jeb čigānos iešana — pārģērbšanās dažādās maskās un iešana no vienas mājas uz otru.Latviešiem ziemas saulgrieži nekad nav bijuši klusi miera svētki, tajos visi skaļi līksmojušies un priecājušies.

Trigger the fancybox