Bērnu un jauniešu nodaļa februārī piedāvā!

Bērnu un jauniešu nodaļa februārī piedāvā!

Kategorija: JaunumiBērniem un jauniešiem 31. Janvāris 2023 13:23 180x

Izstādes:

1.     Plaukta izstāde: no 1.-10. februārim - Sveču diena

Senatnē Sveču dienā arī zīlēja un pēc noteiktām zīmēm pareģoja laiku, turklāt sievietes no ikdienišķiem mājas darbiem šajā dienā bija atbrīvotas. Arī matus Svecainē neķemmēja – lai nav taukaini un nestāv gaisā kā sveces. Bet pats galvenais bija jautrība – Sveču dienas aktivitātēm ar līksmību un pozitīvismu bija jāpiepilda viss turpmākais gads.

2.      Plaukta izstāde: no 1.-10. februārim – Meteņi ir klāt!

Meteņi (arī vastlāvji) ir seni pavasara gaidīšanas svētki, ko parasti svin septiņas nedēļas pirms Lieldienām. Šie gadskārtu svētki ir viduspunkts starp ziemu un pavasari – Ziemas un Pavasara saulgriežiem jeb Ziemas svētkiem un Lieldienām. Ziemai tuvojas beigas, bet pavasaris steidzas ieņemt savu vietu dabā un zemkopja darbos.

3.      Plaukta izstāde: no 3.-13. februārim – dzejniecei Ārijai Elksnei ‒ 95 (1928‒1984)

Ārija Elksne saukta par mīlestības un sirds dzejnieci, par dzejnieci Māti, dzejnieci Sievieti, par sociālu jautājumu risinātāju dzejā. Dzimusi Rīgā mūziķa ģimenē, bērnība pagājusi Krustpilī.

4.      Plaukta izstāde: no 3.-15. februārim – “80 dienās apkārt zemeslodei” franču rakstniekam Žilam Vernam ‒ 195 (1828‒1905).

Žils Gabriels Verns bija franču rakstnieks, viens no zinātniskās fantastikas literatūras aizsācējiem. Viņš ir sarakstījis vairāk kā simts romānu, kā arī lugas, īsos stāstus, vēsturiskus un ceļojumu aprakstus. Verna darbi tulkoti 148 valodās, kas viņu padara par visu laiku visvairāk tulkoto rakstnieku visā pasaulē. Daudzi rakstnieka laikā dzīvojošie lasītāji mulsa nesaprašanā – Verna romāni ir izdoma vai patiesība? Jo, neskatoties uz to, ka daudz no Autora aprakstītā zinātnei tajā laikā vēl nebija pieejams, daudzas tehniskas ierīces vēl nebija izgudrotas, viņš vienmēr veica ļoti rūpīgu izpēti un, zinātniskos faktus papildinot ar izdomas radīto, savos daiļdarbos ceļojumus un dažādas tehniskas ierīces aprakstīja daudz sīkāk, detalizētāk, saprotamāk un ticamāk kā dažos labos tā laika zinātniskajos pētījumos.  

5.      Plaukta izstāde: no 10.-28. februārim - Svētā Valentīna diena vai Mīļo vārdu nekad nav par daudz!

14. februārī visi svin Valentīndienu, bet vai mīļu vardu var būt par daudz? Lietosim arī ikdienā mīļus vārdus, skaistu dzeju. Nāc, izvēlies no mūsu izstādes savus mīļos vārdus.

6.      Plaukta izstāde: no 17.-28. februārim - Starptautiskā dzimtās valodas diena.

Starptautiskā dzimtās valodas diena tiek svinēta visā pasaulē katru gadu 21. februārī kopš 1999. gada, kad UNESCO izveidoja valodas piemiņas dienu. Tās izveidošanas mērķis ir veicināt izpratni par pasaules valodu un kultūru daudzveidību, jo liela daļa no pasaules valodām ir apdraudētas un vairums no tām var kļūt par mirušām valodām. Šī diena ir būtiska jebkurai nācijai pasaulē.

Trigger the fancybox