Aicinām pieteikties tiešsaistes veselības veicināšanas lekcijai

Aicinām pieteikties tiešsaistes veselības veicināšanas lekcijai

Kategorija: Jaunumi 16. Aprīlis 2021 16:11 276x

Lai veicinātu fizisko aktivitāšu un veselīga dzīvesveida ieviešanu sabiedrības ikdienā, šī gada 28.aprīlī plkst. 16:00-18:00 notiks bezmaksas tiešsaistes lekcija “Regulāru fizisko aktivitāšu ieguvumi” Microsoft Team platvformā kura notiks lekciju cikla pieaugušajiem par veselīgu dzīvesveidu ESF projekta “Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” ietvaros Nr. 9.2.4.2/16/I/049
Lekciju vadīs sertificēts Tehniskais ortopēds Līga Beinaroviča ar 7gadu pieredzi.
Lekcijas mērķis ir veicināt izpratni un sniegt zināšanas par šādām tēmām kā:

  • Fiziskās aktivitātes, kā veselīga dzīvesveida pamats.
  • Ar ko sākt, ja nav piekoptas regulāras fiziskās aktivitātes.
  • Kā sevi netraumēt un gūt pozitīvus rezultātus no fiziskajām aktivitātēm.
  • Kādas ir mūsu problēmas, kas ietekmē vingrojumu un aktivitāšu kopumu.
  • Vai fiziskās aktivitātes kavē slimību izplatīšanos.
  • Fiziskās aktivitātes kā rehabilitācijas veids.
  • Kādi ieguvumi ir nākotnē, ja piekopj regulāras fiziskās aktivitātes.

Fizisko aktivitāšu trūkums tiek atzīts kā viens no galvenajiem patstāvīgiem riska faktoriem hronisku neinfekcijas slimību attīstībā, kas izraisa aptuveni 3,5 % dažāda veida slimības un līdz pat 10% nāves gadījumu Eiropā.
Cilvēka ķermenis ir radīts kustībām, tādēļ vislabāk jūtamies tad, kad regulāri izkustamies. Jo vairāk laika veltām fiziskajām aktivitātēm, jo lielāks būs ieguvums veselībai. Tāpat ir svarīgi atcerēties, ka nekad nav par vēlu - arī senioru vecumā fiziskās aktivitātes salīdzinoši īsā laikā var uzlabot labsajūtu un veselību.
Lekcijas programmā tiks apskatīti dažādi statistikas dati, kā arī noderīgi padomi fizisko aktivitāsu ieviešanai ikdienā ar praktiskiem piemēriem.
Lekcijai aicinām pieteikties līdz 27.aprīlim aizpildot anketu, kas pieejama - https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScZ2YKqc5U8MRqHwETZ04x5HMRD3eiW1MmmGkIs0m4YG-ioqw/viewform?vc=0&c=0&w=1&flr=0&gxids=7628

Informāciju sagatavoja Gita Elksnīte, Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja.

Projekts Nr. 9.2.4.2/16/I/049 "Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī" tiek īstenots darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.4. specifiskā atbalsta mērķa “Uzlabot pieejamību veselības veicināšanas un slimību profilakses pakalpojumiem, jo īpaši nabadzības un sociālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem” 9.2.4.2. pasākuma “Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei” ietvaros. Projekts tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda un valsts budžeta līdzekļiem.
 

Trigger the fancybox