Literatūras ceļvedis

Literatūras ceļvedis

Kategorija: Bibliotekāriem 27. Maijs 2020 09:38 8296x

Dienā, kad pēc vairāku mēnešu pārtraukuma lasītājiem tiek atvērta un daudzām citām lasītājiem jau pieejamām Latvijas bibliotēkām pievienojas arī LNB, sagatavots un publicēts arī izdevuma "Literatūras ceļvedis" maija numurs. Nākamais numurs sasniegs savus lasītājus vien jūlijā.

Vai esat aizdomājušies, ka mēs, bibliotekāri, šajā pasaulei visai neizprotamajā laikposmā esam savā ziņā pat tādi kā izredzētie?

Pirmkārt, neviens no mūsu nozares pārstāvjiem, šķiet, nav nonācis piespiedu dīkstāvē! Vai pilnībā novērtējam mūsu darba piedāvātās privilēģijas – to, ka lielāko daļu sava darba varam veikt attālināti, turklāt, izmantojot šo laiku ne vien savu ieilgušo un citkārt nekādi nepadarāmo darbu veikšanai, bet arī dodoties palīgā saviem kolēģiem, tādējādi iepazīstot arī citus darba procesus? Cilvēkiem tiek ieteikts krīzes posmu īsināt ar grāmatu lasīšanu, bet daļai no mums darbs ar jaunajām grāmatām sakrīt arī ar mūsu ikdienas darba procesiem.

Daudzi no mums par šīm iespējām, kā arī vēl nebijušiem bibliotēku pēdējā laika izaicinājumiem stāsta sabiedrībai ar pieejamo mediju starpniecību, tādējādi daļa sabiedrības par bibliotēkām ko jaunu varbūt uzzina tieši tagad – kad bijām slēgti! Nākotnē noteikti darīsim to vēl vairāk, jo, kā zināms, no katras krīzes situācijas jāprot “izcelt” arī kāds ieguvums – gan savai bibliotēkai, gan personiskajai pašizaugsmei. Bet varbūt vienkārši nelielai savas iekšējās pasaules “pavasara sakārtošanai”? Jo šobrīd, kad palēnām un pa solim atgriežamies vecajās sliedēs, sajūtam taču, cik ļoti bibliotēku ir pietrūcis mūsu lasītājiem! Tad apbalvosim viņus ar mūsu attieksmi, kā arī saistošu un noderīgu lasāmvielu!

Ar sveicienu,
Anda Saldovere
BAC projektu koordinatore
Attīstības departaments
Latvijas Nacionālā bibliotēka
tālr. 29336112
e-pasts: anda.saldovere@lnb.lv

https://dom.lndb.lv/data/obj/file/29102499.pdf

Trigger the fancybox