Notikumi aprīlī

Notikumi aprīlī

Kategorija: Bērniem un jauniešiem 2. Aprīlis 2024 13:55 37x

 

Izstādes:

  • Plaukta izstāde: no 2. līdz 15. aprīlim

Joku dienas jampadracis

1. aprīlis visā pasaulē ir pazīstams kā Joku jeb smieklu diena, kad cilvēki savā starpā izspēlē dažādus jokus un sīkas blēdības. Par to, kā radās pirmā aprīļa joki un kāpēc cilvēki šajā dienā cenšas izjokot viens otru, vienotas teorijas nav. Saskaņā ar vienu no tām Joku diena saistīta ar pavasara iestāšanos, kad dabā ir mainīgi laikapstākļi – vienu dienu spīd saule, bet jau nākamajā snieg sniegs. Izstādē būs apskatāma jokiem, smiekliem veltīta izstāde, kuras materiāli ne tikai atklās šo svētku rašanās vēsturi, bet arī sniegs informāciju par smieklu un joku pozitīvo ietekmi uz cilvēka veselību un dzīvi kopumā.

  • Plaukta izstāde: no 2. līdz 15. aprīlim

Rakstniekam Vikam – 85 (1939)

Rakstnieks Viktors Kalniņš, latviešiem vairāk pazīstams ar pseidonīmu Viks. Dzimis 1939. gada 4. aprīlī Rīgā strādnieku ģimenē, viņš ir komponista Imanta Kalniņavecākais brālis. 1968. gadā žurnālā “Liesma” publicēja pirmo dzejoli “Pasaciņa”. Liepājas teātris iestudēja izrādes “Princis un ubaga zēns” (1968) un “Trīs musketieri” (1969). Īpaši aktīvi Viks darbojas bērnu literatūrā, kur par nozīmīgiem darbiem uzskatāmas Vika grāmatas "Sarežģītais zvirbulēns" (1982), "Klaids pasaku zemē" (1983), "Dinīts nāk!" (1990) un "Zemūdens Bara lielā diena" (1985), pēc kuras motīviem 1991. gadā tapusi pirmā latviešu pilnmetrāžas animācijas filma “Ness un Nesija”. Popularitāti guvušas arī dziesmas ar Vika vārdiem, ko dzejnieks nereti rakstījis sadarbībā ar brāli, komponistu Imantu Kalniņu.

  • Plaukta izstāde: no 4. līdz 15. aprīlim

Rakstniekam Jānim Širmanim – 120 (1904–1992)

Rakstīt bērniem ir īpaša misija, jo tas nozīmē arī audzināt un grāmatu pasaules burvības līkločos ievest jaunāko lasītāju paaudzi, kura savukārt mēģina izzināt un iepazīt visu notiekošo, sevi, citus, cenšas saprast, kas ir draudzība, kas labestība, kas izpalīdzība, sirds siltums utt. Bet domāt par jaunāko lasītāju paaudzi svešumā ir vēl dubulta atbildība, jo tas nozīmē ārpus tēvzemes, citās zemēs dzimušos bērnus mēģināt piesaistīt latviskajai pasaulei. Viens no spilgtākajiem latviešu trimdas rakstniekiem, kas adresēja tekstus tieši bērniem un jaunatnei - Jānis Širmanis - šopavasar svinētu 120. gadskārtu.

  • Plaukta izstāde: no 22. līdz 26. aprīlim

Bibliotēku nedēļa: Dzīve bibliotēkā ir krāsaina: grāmatas, zināšanas, radošas darbnīcas, datori, spēles, viktorīnas un konkursi. Viss par un ap BIBLIOTĒKU

  • Plaukta izstāde: no 15. līdz 30. aprīlim

Angļu dramaturgam, dzejniekam Viljamam Šekspīram – 460 (1564–1616)