Gētes institūta Rīgā aktualitātes

Gētes institūta Rīgā aktualitātes

26. Jūnijs 2020 13:30 9913x

JAUNI RAKSTI
Kristians Švēgerls „Viltus Ziņas. Žurnālistikas krīzes gadi“
Pārmetumi par viltus ziņām un melu preses piesaukšana – uzticēšanos kvalitatīvai žurnālistikai žurnālistikas asociācija vēlas stiprināt ar pamatīgu izpēti, pievēršanos lasītājam un sadarbību ar bibliotēkām.
https://www.goethe.de/ins/lv/lv/kul/mag/21830511.html

Katrīna Reklinga-Freitāga „Fake News. Viltus ziņu medības“
Ar simulācijas spēli “Die FakeHunter” (Viltus ziņu mednieki) Šlēsvigas-Holšteinas bibliotēku centrāle un akcija “Šlēsvigas-Holšteinas Bērnu un jauniešu aizsardzība” aizraujošā veidā veicina jauniešos kritisku un atbildīgu attieksmi pret viltus ziņām.
https://www.goethe.de/ins/lv/lv/kul/mag/21830401.html

GRĀMATU APSKATI
Jaunais “Grāmatas, par kurām runā” izdevums

Šoreiz piedāvājam aprakstus par 17 aktuālām un nesen izdotām grāmatām vācu valodā, kas atspoguļo plašu sabiedrībā aktuālu tēmu spektru – cilvēku attiecības, mīlestība, jauni ģimenes modeļi, eksistenciāli jautājumi, piedzīvojumi, Vācijas atkal apvienošanās, digitalizētā pasaule. Ieteikto izdevumu starpā ir arī darbi, kas veltīti diviem šī gada īpašajiem jubilāriem - L. v. Bēthovenam un F. Helderlīnam. No Latvijas puses izdevuma tapšanā piedalījās literatūras tulkotāja Ilona Burka, iesakot  M. Orths "Picknick im Dunkeln" (Pikniks tumsā) un S. Kreller "Elektrische Fische" (Elektriskās zivis).
Izdevumā minētās grāmatas daļēji pieejamas digitālajā bibliotēkā Onleihe, kā arī mūsu bibliotēkā.
www.goethe.de/latvija/gramatas

TIEŠSAISTES STRAUMĒŠANAS FILMU PROGRAMMA
Goethe on Demand
Gētes institūts sadarbībā ar Filmgalerie 451 ir sastādījis tiešsaistes straumēšanas filmu programmu Goethe on Demand. Programmā iekļautās filmas līdz 2020. gada 31. jūlijam bez maksas pieejamas tīmekļa vietnē Vimeo. Piedāvājumā iekļautas gan spēlfilmas, gan dokumentālās filmas. Lielākai daļai filmu ir arī subtitri dažādās valodās.
https://www.goethe.de/ins/lv/lv/kul/sup/vim.html

Informāciju sagatavoja:
Zigrīda Murovska
Vadītāja / Leiterin
Informācija & Bibliotēka / Information & Bibliothek
Goethe-Institut Riga

 

Trigger the fancybox