Literāri muzikāla pēcpusdiena “ Laimīgs es, ka dzīvot bija ļauts…’’

Literāri muzikāla pēcpusdiena “ Laimīgs es, ka dzīvot bija ļauts…’’
14. Oktobris 2021 16:00

14. oktobrī plkst.16.00 literāri muzikāla pēcpusdiena veltīta Aleksandra Čaka un Sergeja Jeseņina daiļradei  “ Laimīgs es, ka dzīvot bija ļauts…’’, sadarbībā ar Krustpils kultūras nama krievu dziesmu ansambli “Bariņa” un Ābeļu pagasta amatierteārta režisoru Pēteri Draņeviču. Oktobrī aprit 126 gadi kopš dzejnieka Sergeja Jeseņina dzimšanas un Aleksandra Čaka 120. jubileja.
Krievu dzejnieks, kura lirika pielīdzināta atkailinātajai krievu dvēselei. Ikoniska figūra krievu literatūrā. Dzejnieks bija akurāts, kopts un dzīvespriecīgs, Viņam piemita magnētisks talants piesaistīt sev cilvēkus. Sergejs Jeseņins pārsteidza ar neparastu atmiņu, atceroties dzejoļus no galvas. Viņš bez skatīšanās grāmatā varēja norunāt Jevgēniju Oņeginu. Autora dzejas rindas ir dzīvas vienā lielā mīlestībā, mīlestībā pret dzimteni. Šķiet, ka dzejnieks mums visiem saka: apstājieties, vismaz uz mirkli, atraujieties no ikdienas burzmas, paskatieties sev apkārt, uz zemes skaistuma pasauli. Cilvēka pasaule un dabas pasaule Jeseņina dzejā ir viena un nedalāma. Ikviens interesents aicināts ne tikai apmeklēt pasākumu kā klausītājs, bet arī pēc vēlēšanās pie «brīvā mikrofona» nolasīt Sergeja Jeseņina dzejoļi.
Aleksandrs Čaks ir izcilākais 20. gadsimta 20.-30. gadu latviešu modernists un dzejas reformators. Pasaules mēroga rakstniekas, pilsētas un sieviešu apdziedātājs, latviešu modernās dzejas pamatlicējs 1940. gadā, īsi pirms kara sākuma, par latviešu strēlnieku eposu “Mūžības skartie” dzejnieks apbalvots ar Annas Brigaderes balvu.
Dalība pasākumā iespējama tikai uzrādot derīgu COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu kopā ar ID-karti vai pasi.

Trigger the fancybox