Tie ir cildinoši vārdi, ja par cilvēku un viņa darba mūžu var teikt: “apbrīnojami vienkāršs un strādīgs cilvēks, darbā stāvējis ārpus skaudības, karjerisma un mantkārības”. Tādu nav daudz. Mēs, jēkabpilieši, varam būt lepni, ka mums tāds ir bijis – dārznieks un selekcionārs Viktors Orehovs (1909-1998).
1941.gadā nacionalizēta un izsaluša ābeļdārza vietā sācis veidot Jēkabpils dārzniecību un nostrādājis tajā 33 darba gadus. Par savu darbu divas reizes saņēmis Triju Zvaigžņu ordeni.
Selekcionējis daudzas puķes - tulpes, flokšus, īrisus, narcises, gladiolas, tomēr mīļākās bijušas lilijas.
Jēkabpils pilsētas vēsturē nozīmīgs ir fakts, ka savulaik selekcionāra izveidoto gladiolu un liliju dārzi pletās trīs hektāru lielā platībā, kas mudinājis pilsētu nodēvēt par Austrumeiropas gladiolu un liliju galvaspilsētu. Šiem liliju un gladiolu dārziem nemirstīgu atmiņu savos dzejoļos devuši dzejnieki: Marta Bārbale, Gunārs Selga un Imants Ziedonis.
Jēkabpils, liliju dzimtene, kā tu tā neapzinies –ja tevi pieminēs gadu simteņi, tad kā liliju dzimteni minēs! /I.Ziedonis/
Kopš 1989.gada 17.maija - Jēkabpils Goda pilsonis.
Viņa vārds zelta burtiem ierakstīts ne tikai Latvijas, bet visas pasaules gladiolu un liliju audzētāju reģistros un katalogos, viņa veidotās šķirnes turpina savu ceļu Eiropā, Amerikā, Austrālijā.
2019.gadā, atceroties Viktoru Orehovu 110.jubilejā, izveidota izstāde "Dārznieks, meistars, Skolotājs".
Tā paviesojusies Asares, Kalna, Leimaņu, Lones, Neretas, Salas, Rubeņu un Zasas bibliotēkās.

Izstādes komplektā ietilpst:
Divas WordCloud lapas ar V.Orehova veidoto liliju un gladiolu nosaukumiem (skatīt zemāk)
Divas 49x34 cm lieluma lapas ar attēliem (skatīt zemāk)
Viens A3 lieluma rāmītis ar fotogrāfiju
Ceļojošās izstādes “Dārznieks. Meistars. Skolotājs.” grāmatu kopa

Trigger the fancybox