Pasākumu arhīvsATVĒRTĀ NODARBĪBA - SAGAIDOT PAVASARI!BIBLIOTEKĀRĀ STUNDA!

28. februārī pie mums ciemos PII "Kāpēcītis". Iepazīstam bibliotēku, aplūkojam grāmatas, padejojam un liekam puzles.

28.02 1  
   "BĒRNU, JAUNIEŠU, VECĀKU ŽŪRIJA 2018" NOSLĒGUMA PASĀKUMS

27. februārī norisinājās "Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija 2018" noslēguma pasākums. Pasākuma laikā risinājām mēles mežģus, bijām grāmatu detektīvi un protams - čaklākie lasītāji tika pie balviņas!

27.02 1 27.02 4 
"NACIONĀLĀS SKAĻĀS LASĪŠANAS SACENSĪBAS" JĒKABPILS REĢIONA FINĀLS

27. februārī Krustpils kultūras namā notika Jēkabpils Galvenās bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļas organizētais “Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības” Jēkabpils reģiona fināls.
Skaļās lasīšanas sacensība Latvijā notiek otro gadu, to ir uzsākuši Latvijas Nacionālās bibliotēkas, Bērnu literatūras centrs. Šīs sacensības ideja ir ņemta no Holandes.
Šodien noskaidrojām Jēkabpils reģiona Skaļās lasīšanas čempionu - tā ir Viktorija Armale no Krustpils pamatskolas 5. klases. Viņa lasīja fragmentu no Meganas Makdonaldas grāmatas “Džūdija Svilpaste kļūst slavena”. Šogad tika piešķirta arī otrā vieta - Jēkabpils pamatskolas 5.c klases skolēnam Valteram Verečinskim. Pārējiem dalībniekiem tika piešķirtas dažādas nominācijas, piemēram, pozitīvākais, stilīgākais, radošākais u.c.
Kopā reģiona finālā piedalījās 11 skolas un 1 bibliotēka: Jēkabpils pamatskola, Jēkabpils 3. vidusskola, Jēkabpils 2. vidusskola, Brāļu Skrindu Atašienes vidusskola, Viesītes vidusskola, Krustpils pamatskola, Neretas Jāņa Jaunsudrabiņa vidusskola, Salas vidusskola, Vīpes pamatskola, Mazzalves pamatskola, Krustpils pagasta bibliotēka, Sūnu pamatskola un Salas vidusskola. Kopā 13 dalībnieki.
Valsts fināls notiks šī gada maijā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) uzvarētājs uz gadu tiks iecelts par LNB Bērnu direktoru.

SK.LAS 1 SK.LAS 2
 SK.LAS 6  SK.LAS 8
SK.LAS 7   SK.LAS 5
SK.LAS 4   SK.LAS 3BIBLIOTEKĀRĀ STUNDA!

22. februāra rītā pie mums ciemojās Salas vidusskolas 2. klase. Bērni iepazinās ar bibliotēku, noskatījās animācijas filmu “Joka pēc alfabēts” dziedot līdzi Renāram Kauperam jauko „Joka pēc alfabēts” dziesmiņu, izmēģināja interaktīvo galdu un xBoxu, meklēja gudrības konfekti un labi pavadīja laiku!

22.02 BIBL.ST 1  ATVĒRTĀ NODARBĪBA - STARPTAUTISKĀ DZIMTĀS VALODAS DIENA!

22. februārī, atvērtajā nodarbībā - Starptautiskā Dzimtās valodas diena!
Starptautiskā Dzimtās valodas diena visā pasaulē tiek svinēta 21. februārī. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību dzimtās valodas vērtībai un skaistumam. Cilvēki var sazināties, izmantojot gan rakstīto, gan runāto valodu. Tā valoda, ko bērns iemācās no vecākiem, ir dzimtā valoda. Katram cilvēkam viņa dzimtā valoda ir visskaistākā. Sākumā Latviešu valodas Interaktīvā viktorīna kurā bērni pārbaudīja, cik labi viņi atceras latviešu valodas stundas. Pasākuma gaitā bērni pildīja divus testus latviešu valoda “Vai pārzini «ka» un «kad» lietojumu?” un “Latviešu valodā esi muļķītis vai ģēnijs?”. Noslēgumā xbox spēles.

22.02 1  
   KOPĀ BŪT JĒKABPILĪ!

Cik daudz Tu zini par populāro spēli - basketbolu? 21. februārī JGB Bērnu literatūras nodaļā uz tikšanos ar biedrības “Basketbola klubs Jēkabpils” priekšsēdētāju Leonīdu Salceviču un BK „Jēkabpils” sabiedrisko attiecību speciālistu Lāsmu Iršu bija ieradušies skolēni no Jēkabpils pamatskolas 4. klases. Bērni bija sagatavojuši daudz jautājumus, uz kuriem L. Salcevičs un L. Irša labprāt atbildēja. Noslēgumā spēle "JUST DANCE, kurā visi varēja kārtīgi izkustēties! Biedrība “Basketbola klubs Jēkabpils” ir profesionāla basketbola komanda, kura dibināta 2012. gadā. Kopš tā brīža BK “Jēkabpils” sešas sezonas cīnījies Latvijas Basketbola līgā un četras sezonas - Baltijas Basketbola līgā. Sešu gadu laikā klubs savai pilsētai divas reizes ir atnesis bronzas slavu – gan 2013./2014. gada sezonā, gan 2014./2015. g. sezonā “lūši” ar neatlaidību un cīņassparu izcīnīja trešo vietu Latvijas Basketbola līgā. Starptautiskajā arēnā vislabāk veicās 2015./2016. g. sezonā, kad “Jēkabpils” basketbolisti Baltijas Basketbola līgā ieguva augsto 5. vietu.

21.02 1  
   
 ATVĒRTĀ NODARBĪBA - MĪLESTĪBAS SVĒTKI!15. februāra nodarbībā, atzīmējot vakardienas svētkus - Valentīndienu, bērni rakstīja savas pārdomas - "Kas ir mīlestība?"- bērnu atziņas vēlāk rotās mūsu lasītavas sienu. Bērni pildīja arī krustvārdu mīklas un lika puzles par Valentīndienu. Noslēgumā kā vienmēr - xBox spēles.

Mīlestības definīcija bērna acīm:
*Mīlestība ir tad, kad meitene un zēns viens otru mīl
*Mīlestība ir tad, kad kaut kas ļoti patīk
*Mīlestība ir tad, kad cilvēks iemīlās citā sievietē
*Mīlestība ir dziļas jūtas
*Mīlestība ir kad sirds pukst viens otram
*Mīlestība ir kad puiši meitenēm dāvina dāvanas un meitenes puišiem
*Mīlestība ir tad, kad Tu ar kādu gribi draudzēties un tad, kad mammu samīļo
*Mīlestība ir sirds vārdi. Mīlestība ir kad zēni mīl meitenes
*Mīlestība ir randiņi, kuros apvienojas cilvēki un izrāda simpātijas
*Ja mēs iedomājamies mīlestību kā šokolādes konfekti, tad mīlestība ir kā pildījums

 Vai nav skaisti un sirsnīgi?! 

Lai daudz mīlestības mums visiem ne tikai februārī, kad svinam Visu mīlētāju dienu, bet katru dienu. Jo laime ir mīlēt un mīlētam būt! 

15.02. 1
 ĒNU DIENA!

Ražīgs 13. februāris Bērnu literatūras nodaļā! :)
Pie mums ciemojās četri "ēnotāji" - Krista, Lāsma, Rūta un Kristers. Ēnotāji iepazinās ne tikai ar bibliotēku un bibliotekāra profesiju, bet tikai pie iespējas iepazīt arī mūsu kaimiņus - Krustpils Kultūras namu, ar kuriem atrodamies vienā ēkā.  Izstaigājām visu lielo ēku, apskatot gan Kultūras nama telpas, gan bibliotēkas telpas - bērnu un pieaugušo nodaļas.

Paldies aktīvajiem ēnotājiem! Novēlam veiksmi izvēloties savu nākotnes profesiju un ļoti ceram, ka kāds no viņiem kādreiz izvēlēsies apgūt arī bibliotekāra profesiju!

13.02. nas 1 13.02. nas 2 
 13.02. nas 3  13.02. nas 4ATVĒRTĀ NODARBĪBA - VISPASAULES DROŠĀKA INTERNETA DIENA!

Atzīmējot Vispasaules Drošāka interneta dienu, 8. februāra atvērtajā nodarbībā noskatījāmies mācību filmu "Roberts" un pārrunājām drošības pasākumus internetā.
Noslēgumā bērni rakstīja padomus droša interneta lietošanai - neizplatīt personīgu informāciju, nepublicēt mājas adresi,nepublicēt privātus fotoattēlus u.c. Paldies par piedalīšanos!

8.02 1  ATVĒRTĀ NODARBĪBA - KENDAMAS IZAICINĀJUMS!

Vai Tu zini, kas ir Kendama? Un kā to spēlēt?

Pie mums 1. februārī norisinājās KENDAMAS IZAICINĀJUMS, kura laikā bērni rakstīja savas domas par Kendamu, skatījās video sižetus par Kendamas popularitāti Latvijā un noslēgumā rādīja trikus, mācīja viens otru un aizraujoši pavadīja laiku! Bērni bija paņēmuši gan savas Kendamas, gan izmantoja pie mums esošās!

Arī Jēkabpils Galvenās bibliotēkas direktore Zinaīda iemēģināja Kendamu kopā ar mūsu nodaļas bibliotekāri Maiju. Aizraujoša spēle gan skolēniem, gan pieaugušajiem, kas veicina balansa, acu-roku koordinācijas un refleksu attīstību!

1.02. AN 1  
   
 
"BĒRNU, JAUNIEŠU, VECĀKU ŽŪRIJA 2018" NOSLĒGUMA PASĀKUMS JĒKABPILS 3. VIDUSSKOLĀ

1. februārī, mūsu bibliotekāre ar Lauviņu devās uz Jēkabpils 3. vidusskolu, lai apsveiktu čaklos lasītājus, kuri lasīja un vērtēja grāmatas lasīšanas veicināšanas programmas "Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija 2018" ietvaros. Pasākumā piedalījās 1. a klase un viņu audzinātāja Mārīte Viļuma, un 1.c klase un viņu audzinātāja Laimdota Ozoliņa.
Čaklajiem lasītājiem tika pasniegt diploms un balviņa - lineāls.
"Bērnu, jauniešu, vecāku žūrija" ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva, ko raksturo visplašākais aptvērums. Programma tiek īstenota ikvienā Latvijas novadā un, kopš 2007. gada, tā ir pieejama arī ārpus Latvijas robežām. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši, no 2012. gada – arī pieaugušie. Tādējādi, rādot priekšzīmi bērniem, par žūrijas ekspertiem ir kļuvuši daudzi vecāki, vecvecāki un skolotāji!

bjvz 3.vsk 1  ATVĒRTĀ NODARBĪBA - ZIEMAS PRIEKI!


25. janvāra nodarbībā "Ziemas prieki" uzrīkojām sniegu piku mešanas sacensības , izpildījām testu, lai noskaidrotu, ko domājam par ziemu. Un noslēgumā paspēlējām galda spēles un xBox. 

25.01. 1
BIBLIOTEKĀRĀ STUNDA

24. janvāra rītā pie mums ciemojās Salas vidusskolas 1. klase. Bērni iepazinās ar bibliotēku, izmēģināja interaktīvo galdu un xBoxu, meklēja gudrības konfekti un labi pavadīja laiku! 

24.01.Sala 1  24.01.Sala 2
   ATVĒRTĀ NODARBĪBA - GRĀMATU BINGO!

18. janvāra nodarbībā GRĀMATU BINGO! Bērniem bija divi uzdevumi- iepazīties ar izsniegto grāmatu un uzmanīgi klausīties apgalvojumus. Ja apgalvojums sakrīt ar grāmatu- BINGO! Kas uzmanīgāks un vērīgāks- tas uzvarētājs
Otrā uzdevuma ietvaros bērni gāja uz abonementu un meklēja grāmatas plauktos. Noslēgumā kā vienmēr - iemīļotās xBox spēles!

18.01. 1  


 ATVĒRTĀ NODARBĪBA - STARPTAUTISKĀ PALDIES DIENA!

11. janvārī, svinot starptautisko "PALDIES" dienu, atvērtajā nodarbībā "Labas uzvedības ābece" - viss par un ap pieklājību! Noslēgumā - iecienītākās xBox spēles! 

11.01 1  11.01. 2


ATVĒRTĀ NODARBĪBA - DETEKTĪVS BIBLIOTĒKĀ!

4. janvāra atvērtajā nodarbībā, iejutāmies detektīvu lomā - meklējām dažādas norādes, lai atrastu priekšmetus bibliotēkā. Noslēgumā - x'box spēles un labi pavadīts laiks!

4.01 1 4.01. 3