Meklēšana

Aptauja

Kurus pasākumus vasarā plānojat apmeklēt Jēkabpilī?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Interešu apvienība

 
Interešu apvienība "Literāts"

 

  Jēkabpils Galvenājā bibliotēkā darbojas kopš 1984.gada. Divdesmīt gadu garumā nopietnu ieguldījumu jauno autoru izaugsmē sniedza literārie konsultanti: rakstniece Lūcija Ķuzāne un dzejnieks Andris Grinbergs. No 2008. gada decembra interešu apvienības "Literāts" literarais konsultants - Ruta Štelmahere, nodarbibas notiek vienu reizi divos mēnešos.
  Literāro darbību apvienībā uzsāka daudzi talantīgi, Latvijā zināmi, rakstnieki un dzejnieki: Ronalds Briedis, Gundars Kalve, Ruta Štelmahere, Ligita Ābolniece, Gaiķu Māris.
  Apvienība gaida jaunus dalibniekus - cilvēkus, kas talantu un vēlmi rakstīt vēlas pilnveidot un attīstīt.

Dzejnieku lasījumi

 

 

2015. gada 20. februārī Jēkabpils Tautas namā notika interešu apvienības "Literāts" 30 gadu jubilejas svinības.
Pasākumā piedalījās "Literāta" dibinātāja, kādreizējā Jēkabpils rajona centrālās bibliotēkas direktore Mirdza Mulere, "Literāta" vadītāji dažādos laikos - Andris Grīnbergs, Ruta Štelmahere un Sintija Kampāne, pasākumā nebija Lūcija Ķuzāne, kas ilgus gadus kopā ar Andri Grīnbergu vadīja interešu apvienību. Uz jubilejas pasākumu bija ieradušies literātieši, gan tie, kuriem izdotas savas grāmatas, gan tie, kas jaunībā rakstīja dzeju, bet šobrīd to vairs nedara, gan tie, kas "Literātā" darbojas patlaban.
Muzikāli pasākumu papildināja Lauris Kampāns, Mareks Sarnovskis un Skaidrīte Pugača, kas izpildīja dziesmas ar lieterātiešu rakstītiem tekstiem. Vienu dziesmu izpildīja Pēteris Draņevičs. Pasākuma gaitā tika lasīti tekstu fragmenti no "Literāta" dažādu laiku dienasgrāmatām, tos lasīja Everita Stradiņa, kā arī miniatūra "Augustiņš", ko izpildīja Pēteris Draņevičs.
Jubilejas vakaru papildināja prezentācija ar fotogrāfijām no dažādiem literātiešu pasākumiem, kā arī izstāde, kurā apkopotas publikācijas par apvienību un tās dalībniekiem. Vēsturiski unikāli materiāli – rokrakstos un mašīnrakstā. Devums literatūrā, kultūrvēsturē, kas atspoguļots grāmatās.
Pasākuma noslēgumā visi tika iepazīstināti ar vairāku literātiešu sasniegumiem, bet pēc oficiālās daļas bija iespēja noskatīties dokumentālu filmu par vienu no "Literāta" nodarbībām, kā arī pie brīvā mikrafona literātiešiem  lasīt savu dzeju.
Piedāvājam iepazīties ar literātiešu sasniegumiem. Lasīt tālāk >>>