Meklēšana

Aptauja

Kurus pasākumus vasarā plānojat apmeklēt Jēkabpilī?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Pasākumu arhīvs 2017

 

Svētku sanāksme

 

 

2017.gada 21.decembrī notika Jēkabpils reģiona bibliotēku darbinieku gada noslēguma sanāksme. Tika godināti bibliotekāri - jubilāri.

 

Balts gaišums mirdz...

 

 

2017.gada 20.decembrī norisinājās Ziemassvētku noskaņas pasākums, kurā Jēkabpils ģimnāzijas un 2.viduskolas 3.klašu skolēniem bija iespēja iepazīt ukraiņu tautas ziemas saulgriežu paražas. Gaidot gada sirsnīgākos svētkus skolu audzēkņi tika aicināti sapņot un radīt savu Ziemassvētku mākslas darbu. Izstāde bija skatāma bibliotēkas lasītavā.

 

Kultūras ministre darba vizītē apmeklēja Jēkabpilī

 

 

2017.gada 1.decembrī Jēkabpili darba vizītē apmeklēja kultūras ministre Dace Melbārde, XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku izpilddirektore Eva Juhņeviča un ministres biroja vadītāja Vita Biķerniece. Ministre tikās ar pašvaldības, kultūras un kultūrizglītības iestāžu, NVO un plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, apmeklēja kultūras namus, bibliotēkas un Krustpils pili.

 

Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas pasākumi

 

 

2017.gada 13.un 16. novembrī notika  bibliotekāra stunda: “Zināmās un nezināmās Ziemeļvalstis” un informatīva stunda par Ziemeļvalstu literatūru Jēkabpils Vakara vidusskolas skolēniem.  Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 21 gadu, Latvijā  - 20. reizi. Nedēļas galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Šogad Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas tēma ir Ziemeļu salas.

 

Ligitas Ābolnieces darba ”Kas Tu esi man, Latvija?” atklāšana

 

 

2017. gada 15. novembrī notika dzejnieces, rakstnieces un publicistes Ligitas Ābolnieces darba “Kas Tu esi man, Latvija?” atvēršanas pēcpusdiena. Ligitas Ābolnieces radošajā kontā šis būs 18 izdevums. Izdevumā atainoti autores bērnības atmiņu tēlojumi. Tajos aprakstīts dzimtenes dabas skaistums, kas vērots ar bērna acīm. Tēlojumos sastopami arī neparasti un autobiogrāfiski salīdzinājumi par bērnības pilsētu Viesīti. Darbā dominē patriotiskā tēma, un, tas ir veltīts Latvijas 100 gadu jubilejai. Pasākumā muzicēja komponists Aigars Godiņš.

 

Lekcija "Kiberdrošība"

 

 

2017.gada 9.novembrī, lai veicinātu ikdienas lietotāju izpratni par kiberdrošības problēmām Jēkabpils Vakara vidusskolā un Jēkabpils Agrobiznesa koledžā notika lekcija par šo tēmu. Lektore Linda Curika no NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra.

 

Brauciens pa reģiona bibliotēkam

 

 

2017.gada oktobrī notika ikgadējs brauciens pa Salas, Viesītes, Aknīstes un Neretas reģionbibliotēkām. Šogad braucienā piedalījās 12. Saeimas  deputāts Guntis Kalniņš (ZZS), kurš  bibliotēkām dāvināja Aivara Berķa un Ērika Hānberga grāmatu "Ne tikai vagas vilcēji. Latvijas Zemnieku savienībai - 100''.

 

Spēlfilma „Zilie zvaniņi”

 

 

2017.gada 3.novembrī notika tikšanās ar filmas „Zilie zvaniņi” režisori Ingu Nesteri un lomu atveidotājiem. Visiem klātesošiem bija iespēja noskatities filmu. Īsmetrāžas spēlfilma „Zilie zvaniņi” tika uzņemta Krustpils novada Medņu ciema lauku sētā „Dzilnas”. Galvenajās lomās – mazmeita Dace (Amanda Ozoliņa), ome (Inita Beinaroviča) un opis (Ainis Zālītis).

 

Saimnieču stāsti

 

 

2017.gada 26. oktobrī bibliotēkā notika UNESCO LNK tīkla ”Stāstu bibliotēkas” tematiska pēcpusdiena “Saimnieču stāsti’’ sadarbībā ar Jēkabpils baltkrievu biedrību ‘’ Spatkanne’’. Pasākuma apmeklētājiem bija iespēja iepazīt baltkrievu sadzīves tradīcijas, meklējot kopīgo un atšķirīgo, iepazīstot arī citu mazākumtautību kultūru.

 

No sirds un dvēseles - otrais pasākums

 

 

 2017.gada 21.oktobrī notika otrais rodošais pasākums. Saulainajā sestdienas pēcpusdienā dalibnieki lasīja savu dzeju.

 

Vācu valodas nedēļas pasākums

 

 

2017.gada 19.oktobrī, sadarbībā ar Jēkabpils pamatskolas 6.-ām klasēm, notika vācu valodas stunda. Pasākuma laikā mēģinājām saskatīt vācu un latviešu valodas kopējo un atšķirīgo, mācījāmies vācu valodu caur spēli. Visi vācu valodas dienas dalibnieki saņēma veicināšanas balvas no Gētes institūta Rīgā.

 

Bibliotēku darbinieku seminārs
Piemini Latviju (Jānim Jaunsudrabiņam 140)

 

 

 2017.gada 19.oktobrī notika kartējā reģiona bibliotēkāru sanāksme, kuras laikā muzeja "Riekstiņi" vadītāja Ilze Līduma  un Jāņa Jaunsudrabiņa Neretas vidusskolas audzēkņi teatralizētā uzvedumā prezentēja Jāņa Jaunsudrabiņa daiļradi. Novadpētniece Ausma Bērziņa atklāja Jāņa Akuratera un Jāņa Jaunsudrabiņa daiļrades krustpunktus.Sanāksmē tika runāts arī par  aktualitātēm bibliotekārajā darbā.

 

Vesels vīrietis un vesela sieviete

 

 

2017.gada 12.oktobrī projekta „Veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Jēkabpilī” ietvaros notka ārsta, psihoterapeita Jura Batņas vadītais lekciju cikls “Vesels vīrietis un vesela sieviete”.

 

Ko un kā ēda, un ēd Latvijā

 

 

2017.gadā 11.oktobrī notika literāri kulinārā mantojuma pasākums ‘’Ko un kā ēda, un ēd Latvijā’’.  Klātesošie iepazinās ar Latvijas ēdienu gatavošanas tradīcijām, izmantojot latviešu rakstnieku – Rūdolfa Blaumaņa, Aleksandra Čaka, Gundegas Repšes un Monikas Zīles pavārgrāmatas. Pasākuma laikā iegūvam informāciju par dalībnieku ģimenes ēdienu gatavošanas tradīcijām, kuras atspoguļo senu recepšu mūsdienu pielietojumu. Pārrunājām pavārmākslas tradīcijas literārajos darbos. Analizējām cik ilgtspējīgs un veselīgs ir tradicionālais ēdiens senāk un šodien.

 

Innas Zubovas veselības koncepcija

 

 

2017.gada 4. oktobrī  bibliotēkā viesojās nutriciloģe Inna Zubova. Klātesošajiem bija iespēja uzzināt par svarīgiem psiholoģiskiem, psihosomatiskiem un fizioloģiskiem aspektiem veselības saglabāšanas un atjaunošanas jomā, iegūt informāciju par veselīgu un sabalansētu uzturu. Varēja saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem (piemēram, kāpēc sāp locītavas, kāpēc problēmas ar sirdi, kāpēc augsts holesterīns un ko darīt?). Notika degustācija un eksperimenti ar dabīgiem produktiem.

 

No sirds un dvēseles

 

 

2017.gada 23.septembrī bibliotēkā pulcējās talantīgi cilvēki, kuri raksta dzeju, prozu, mūziku, dzied vai citādi sevi izpauž. Saulainajā sestdienas pēcpusdienā 10 radoši jēkabpilieši no sirds uzstājās ar saviem darbiem.

 

Variešu pagasta bibliotēkas atklāšana

 

 

2017.gada 22.septembrī svinīgā pasākumā Variešu pagasta pārvaldes ēkā tika atklāta jaunā Variešu bibliotēka.

 

Grāmatu svētki Jēkabpilī 

 

 

2017.gada 15.septembrī notika Grāmatu svētki Jēkabpilī, kurus atbalstīja SIA " Latvijas grāmata". Jēkabpils Tautas namā norisinājās grāmatu tirdziņš. Jēkabpiliešiem bija iespēja apmeklēt vairakus pasākumus, kā arī tikties ne tikai ar dzejniekiem, bet arī ar rakstniekiem: vēsturnieku, publicistu un vairāku romānu autoru, rakstnieku Vili Selecki,  dabas pazinēju, grāmatas “Zoodārzs manā pagalmā” autoru Ingmāru Līdaku. Jēkabpils skolās skolēni tīkas ar rakstnieci, tulkotāju, zinātniskās fantastikas un fantāzijas grāmatu autori Lauru Dreiži, fantāzijas žanra rakstnieci Lindu Nemieru(Dreimani), bērnu grāmatu autori un ilustratori Agiju Staku, stāstu krājuma “Ledus apelsīns” autori Daci Vīganti, rakstnieci Annu Skaidrīti Gailīti. Mazajiem lasītājiem bija iespēja  darboties Pūcītes pasaku rītā un radošajās darbnīcās kopā ar  grāmatnīcas “Globuss” radošo darbnīcu vadītāju  Madlēnu Gulbi.

 

Klasika mūsos

 


 

2017.gada 14.septembrī notika Jēkabpils interešu apvienības "Literāts" dalībnieku dzejas lasījumi un saruna par radošo procesu un tiem apstākļiem, kas to nodrošina.

 

Dzejas dienas Jēkabpilī

 

 

 "Klasika ienāk klasiski" - ar šādu moto no 12. līdz 16.septembrim Jēkabpilī norisinājās dzejas nedēļa. 2017.gada 13.septembrī no pieturas “Poliklīnika” ceļu sāka 5. maršruta “Dzejas busiņš”. Šogad tajā dzirdējām latviešu autoru dzeju Jēkabpils Tautas teātra aktieru lasījumā. Autobusā muzicēja Alise Kļaviņa un Elīza Rēķe. 14.septembrī notika dzejas slams. Tas ir dzejas priekšnesumu konkurss, kurā varēja piedalīties ikviens, kurš raksta dzeju. Uzstāšanos vērtēja profesionāli žūrijas locekļi – Jēkabpils Galvenās bibliotēkas vadītāja Zinaīda Rabša, filoloģe un dzejniece Sintija Kampāne un Jēkabpils Tautas nama mākslinieciskais vadītājs, aktieris un režisors Pēteris Draņevičs, kā arī klātesošie skatītāji. Konkursā pirmo vietu ieguva Violeta Kļaviņa, otru - Aivars Lucijanovs, trešo - Lelde Vigule.

 

Profesionālās pilnveides brauciens uz Rīgu

 

 

2017.gada 31.augustā bijam pieredzes apmaiņā pie kolēģiem LNB un LU Dabaszinātņu bibliotēkā un apmeklējām Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

 

Pieredzes brauciens uz Limbažiem

 

 

2017.gada 10.augustā reģiona bibliotēku darbinieki devās pieredzes apmaiņā uz Limbažiem. Brauciena laikā apmeklēja Bērzaunes z/s "Līči" kazu fermu, Vecpiebalgas K. Skalbes muzeju "Saulrieti", Limbažu Galveno bibliotēku,  Alojas biznesa atbalsta centru-bibliotēku "Sala" un  Igates pili.

 

Personālizstāde “ES'TU”

 

 

2017.gada 3.augustā notika Kristīnes Bergmanes pirmās personālizstādes atklāšana. Izstādē skatāmi autores draugu un ģimenes portreti.

 

Viesi no ukrainas  pilsētas Ļvovas

 

 

2017.gada 7. jūlijā notika senu ukraiņu tautas mūzikas instrumentu koncerts un Ļvovas pilsētas Gnata Hotkeviča kultūras pils radošā darbnīca olu apgleznošanā, meistarklasi vadīja ukraiņu mākslinieces Gaļina Jakubišin un Marjana Gromiš. Viesu nokļūšanu Latvijā atbalstīja labdarības fonds ”Ļvovas Jaunatnes resursu centrs” - prezidents Igors Martinenko. 

 

Sandras Cipruses dāvinājums bibliotēkai

  

Jūnijā bibliotēkā bija skatāma sēlpilietes Sandras Ciprusas gleznu izstāde. Māksliniece iedvesmu gleznām smeļas no savām emocijām. Pēc tikšanās lasītavā tapusi glezna “Magones”, kas mūsu bibliotēkā izstaro prieku, gaišumu un pacilājošu enerģiju.

 

Mana pasaule

 

 

2017.gada 8.jūnijā notika tikšanās ar sēlpilieti Sandru Ciprusu, gleznu izstādes „Mana pasaule" autori. Talanti Sandrai šūpulī likti. Viņa ne tikai glezno, bet ilgus gadus dejo deju kolektīvā, dzied. Sandra ir no kuplās Taškānu ģimenes, kuru Latvija iepazina šovā "Dziedošās ģimenes".

 

Atceres pēcpusdiena

 

 

2017. gada 30.maijā sadarbībā ar baltkrievu biedrību "Spatkanne" notika atceres pēcpusdiena veltīta baltkrievu dzejniekam Maksimam Bogdanovičam.  

 

Profesionālās pilnveides izbraukuma seminārs

 

 

2017.gada 25. maijā notika profesionālās pilnveides izbraukuma seminārs publisko un skolu bibliotēku darbiniekiem. Apmeklējām Slates, Rubeņu un Tadenavas bibliotēkas, biedrību "Ūdenszīmes" Kaldabruņā un Raiņa muzeju.

 

Kas jādara šodien, lai dzīvotu ilgi un veselīgi...

 

 

2017.gada 24.maijā veselības nedēļas ietvaros, notika saruna par veselīgu dzīvesveidu, kuru vadīja personālā Wellness konsultante ar 19 gadu stāžu Dace Ščerbina.

 

Citādā

 

 

2017.gada 11.maijā notika tikšanās ar grāmatas ”Lida. Citādā” autori, žurnālisti Ingrīdu Strodu un šī darba galveno varoni aktrisi Lidiju Pupuri. Klātesošie iepazina aktrisi, kura vēl joprojām nenogurstoši iepriecina savus skatītājus dzejas lasījumos,  kino un televīzijas uzvedumos, Dailes teātra izrādēs.

 

Sanāksme

 

 

2017.gada 11.maijā notika kārtējā Jēkabpils reģiona un Neretas novada publisko  un skolu bibliotēku darbinieku sanāksme. Pasākumā tika sumināti 240 stundu apmācību programmas absolventi: Krustpils pagasta bibliotēkas vadītāja Sarma Lazdiņa,  Atašienes bibliotēkas vadītāja Rita Pastare un  Kūku bibliotēkas bibliotekāre Liene Anteviča,  balvas “Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs” nominantes :  Leimaņu bibliotēkas vadītāja Līga Lācīte un Neretas centrālās bibliotēkas vadītāja Regīna Kviese, kā arī balvas “Laiks Ziedonim” pretendente – Saukas pagasta Saukas bibliotēkas vadītāja Velta Lāce.

 

Eiropas diena 2017

 

 eiropa 2a eiropa 3a 
 

2017.gada 9.maijā notika informatīvs pasākums Jēkabpils vakara vidusskolas skolēniem par Eiropas Savienību.

 

Gada monēta 2016

 

 

2017.gada 26.aprīlī  sadarbībā ar Jēkabpils Vakara vidusskolu notika informatīvs pasākums par datu bāzi Letonika.lv, kura laikā dalibniekiem bija iespēja spēlēt spēli "Izzini Latvijas monētas!". Saeimas deputāts, jēkabpilietis Guntis Kalniņš apmeklējot bibliotēku piedalījās aptaujā “Gada monēta 2016”.

 

Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs

 

 

2017.gada 24.aprīlī Gaismas pilī Ziedoņa zālē balvas saņēma konkursu „Gada bibliotekārs 2016“ un „Pagasta bibliotekārs – gaismas nesējs“. "Gaismas nesējas" tituls Zemgalē piešķirts Ingrīdai Grūbei no Kokneses pagasta biliotēkas. Šai nominācijai bija izvirzītas Jēkabpils novada Leimaņu bibliotēkas vadītāja Līga Lācīte un Neretas  novada centrālās bibliotēkas vadītāja Regīna Kviese.

 

Seminārs

 

 

2017.gada 20. aprīlī notika profesionālās kompetences pilnveides seminārs Jēkabpils reģiona publisko un skolu bibliotēku darbiniekiem. Semināru vadīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) speciālo krājumu departamenta projektu vadītāja Liega Piešiņa, tēma “Jaunākā literatūra pieaugušo auditorijai."

 

Tikšanās ar fizioterapeitu Mārtiņu Lindmani

 

 

2017.gada 19.aprīlī Bibliotēku nedēļas ietvaros notika tikšanās ar ar fizioterapeitu Mārtiņu Lindmani. Klātesošiem bija iespēja ieklausīties vērtīgos padomos un rast atbildes uz interesējošiem jautājumiem.

 

Mākslas izstāde "Spārnos"

 

 

2017.gada 6.aprīlī notika tikšanās ar daudzpusīgu, radošu un aktīvu cilvēku, mākslinieci Gitu Cankali. Izstādes atklāšanā viņa uzrunāja klātesošos, vēlot nebaidīties mēģināt ko jaunu. Māksliniece strādā dažādās tehnikās, tomēr eļļas glezniecība sirdij un raksturam tuvāka. Gleznu sižeti visdažādākie - klusās dabas, portreti, akti, abstraktas kompozīcijas, daudz darbu reālisma manierē. Šobrīt Gita apgūst jaunas tehnika: šķidro akvareli, sauso eļļu, zīmēšanu ar marķieriem uz sviesta papīra.

 

Ceļojošā izstāde

 

DSC 0760 DSC 0779
DSC 085877 DSC 0851
 

2017. gada 30. martā notika Valsts baltkrievu literatūras vēstures muzeja ceļojošās izstādes "Rigros Boroduļins. Atnākam, lai atrastu sevi dzīvē..." atklāšana. Pasākums notika sadarbībā ar Jēkabpils baltkrievu biedrību "Spatkanne". Par izstādes tapšanu stāstīja Natālija Mizon, Petrusa Brovkas Literatūras muzeja vadītāja, viešņa no Minskas. Ar dziesmām sanākušos priecēja baltkrievu biedrības ansamblis "Zaviruha".

 

Profesionālās pilnveides seminārs

 

SeminMarts200 MartSem200x2

 

2017. gada 23. martā notika kārtējais profesionālās pilnveides seminārs. Semināra galvenās tēmas bija 2016. gads reģiona bibliotēkās un par jaunākajiem e-pakalpojumiem ko nodokļu maksātājiem sniedz Valsts ieņēmumu dienests iepazīstināja VID informācijas sistēmu atbalsta daļas darbinieks Sergejs Ņikitjuks.

 

Profesionālās pilnveides seminārs

 

2017.gada 16.februārī notika kārtējais profesionālās pilnveides seminārs. Bibliotēkāri iepazinās ar grāmatu bāzes “Latvijas Grāmata”aktualitātēm, E-grāmatas izmēģinājumprojekta norisi Preiļu Galvenājā bibliotēkā. Semināra laikā bija iespēja noskatities dokumentālo filmu “Latvija man sirdī” par žurnālisti Māru Grīnbergu. Par filmas tapšanu pastāstīja žurnāliste Sandra Mikanovska.

 

Savas mīlestības ugunskurā degu...
/ Staņislavs Volodjko/

 

 

2017.gada 14. februārī notika tikšanās ar dzejnieku Staņislavu Volodjko. Pasākumā piedalījās Daugavpils baltkrievu biedrība  “Uzdim”, Jevgenijs Paškevičs (Līvāni), Baltkrievu biedrības “Spatkanne”ansamblis „Zaviruha" (Jēkabpils).

 

Sestdienas vakars kopā ar Aivaru Eipuru

 

 

 

2016.gada 4.februārī notika interešu apvienības "Literāts" dalībnieku tikšanās ar Latvijas Rakstnieku Savienības literāro konsultantu, rakstnieku un publicistu Aivaru Eipuru.

 

Latvijas pilis un muižas Megijas Meļņikas zīmējumos

 

 

2016.gada 3.februārī notika tikšanās ar zīmējumu izstādes “Latvijas pilis un muižas” autori Megiju Meļņiku . Muzikālu sveicienu Megijai un pasākuma apmeklētājiem sagādāja Jēkabpils Valsts ģimnāzijas meiteņu ansamblis skolotājas Sandras Bondares vadībā.  

 

Aloiza Savicka foto izstāde "Krikumi“

 

 

2017.gada 26.janvārī notika tikšanās ar foto izstādes "Krikumi" autoru Aloizu Savicki. Aloizs redz skaistumu ikvienā sniega pārslā, katrā kustībā dabā, cilvēkos. Izstāde “Krikumi” veidota kā vitrāža no fotogrāfa jaunākajiem darbiem.