Meklēšana

Aptauja

Kurus pasākumus vasarā plānojat apmeklēt Jēkabpilī?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Pasākumu arhīvs 2010


Divas Annas

2010.gada 22.decembrī tika atklāta Annas Koroļkovas (Jēkabpils), Annas Koroļkovas ( Daugavpils izstāde, kur skatāmi dažādu) žanru darbi: gleznas, lietišķā māksla, rotaslietas, filca izstrādājumi, polimēra plastika.


Pasaules atspulgs stiklā

2010.gada 1.decembrī tika atklāta Solvitas Bobrovas pirmā personālizstāde "Pasaules atspulgs stiklā". Izstādē apskatāmi apgleznoti dažādi stikla trauki - krūzītes, akvāriji, vāzes, vīna un šampanieša glāzes, kā arī citi priekšmeti.


Ziemeļvalstu bibliotēkas nedēļai veltīts pasākums
„Mistika un fantāzija Ziemeļvalstu literatūrā”


2010.gada 10. novembrī Jēkabpils Vakara vidusskolas audzēkņi lasīja un analizēja dzejnieka Ulda Bērziņa latviskoto sen islandiešu teikas „Zintnieces pareģojums” fragmentus. Pasākumā skolēni skatījās multiplikācijas filmu „Kā es braucu Ziemeļmeitu lūkoties” divās versijās.


Saruna par Latvijas tautsaimniecību


 

  
 

2010.gada  4.novembrī bija iespēja piedalīties Latvijas Bankas lekcijā "Latvijas tautsaimniecība no lata uz eiro" un diskutēt par ekonomikas jautājumiem.  Sarunā piedalījās Latvijas Bankas ekonomiste Agnese Bičevska un Latvijas Bankas Sabiedrisku attiecību pārvaldes vadītāja vietnieks Kristaps Otersons, kā arī aplūkot Latvijas zelta un sudraba monētas, kas saņēmušas atzinību starptautiskos konkursos.


 
Alīnas dzīves līkloči


2010.gada 3.novembrī atvēršanas svētkus piedzīvoja Annas Skaidrītes Gailītes jaunākā grāmata "Alīna. Likteņa celtā un likteņa gremdētā''. Šī ir jau piektā rakstnieces grāmata, kuras pamatā ir patiesas dokumentālas liecības.


Z.Bārbala izstādes atklāšana

 


2010.gada. 18.oktobrī notika Mākslas skolas direktora  Z. Bārbala izstādes atklāšana  "Plenērs Slovākijā". Mākslas cienītāji varēja baudīt Z.Bārbala jaunākos darbus, klausīties stāstījumā par radošo vasaras nogali Slovākijā.


Grāmatas atvēršanas svētki

 

2010.gada 24.septembrī interešu apvienības „Literāts” dalībnieka Jāņa Popova grāmatas „Taksists” atvēršanas svētki

 

Akcijas  Atbalsts lauku bibliotēkām  9. Grāmatu svētki

 
  

2010.gada. 17.septembrī  Kūku pagasta Sūnu skolā norisinājās Krustpils novada, Jēkabpils pilsētas, Aknīstes, Jēkabpils, Salas un Viesītes novadu 9. Grāmatu svētki. Svētku atklāšanas pasākumā dalībniekus sveica organizatori un pašvaldību pārstāvji. Apmeklētāji varēja iegādāties grāmatas un piedalīties izlozē “Veiksmīgais pircējs”.Svētku diena bija sadalīta vairākos posmos, kur pasākumi vienlaikus dažādās telpās norisinājās atsevišķi pieaugušajiem, jauniešiem, pamatskolas, sākumskolas un bērnudārza vecuma bērniem. Pieaugušajiem diena sākās ar diskusiju, kas notika sadarbībā ar Sorosa fondu Latvija “Satiksmes tīkls – valsts izaugsmes pamats”. Tajā piedalījās Satiksmes ministrs Kaspars Gerhards un vairāku politisko apvienību un partiju pārstāvji, deputātu kandidāti 10.Saeimas vēlēšanās. Diskusiju vadīja Ansis Bogustovs.


Jēkabpilī nebijušā veidā atzīmē Dzejas dienas

   

2010.gada 10.septembrī Jēkabpilī kursēja īpašs dzejas autobuss. Dzejas autobuss bija rotāts ar rudens dabas veltēm un Jēkabpils dzejnieku darbiem, kursēja ierastajā, maršrutā, bet neierastā veidā. Apvienības „Literāts” dzejnieki – Ruta Štelmahere, Ieva Mikanovska, Zinaīda Auziņa, Andris Grīnbergs un citi - lasīja dzeju pasažieriem. Īpašo noskaņojumu dzejas busiņā radīja arī dzīvās mūzikas izpildījums.

 Telpu interjers, dizains….

 

Tel­pa ir mums vi­sap­kārt, mēs esam tel­pas sa­stāv­da­ļa, kas tie­ši un pa­kār­to­ti ie­tek­mē jeb­ku­ru pro­ce­su ik­die­nā. Tel­pa ie­tek­mē mū­su ga­ra­stā­vok­li, tel­pa pa­līdz at­pūs­ties, tel­pa ļauj jus­ties kom­for­tab­li, tel­pa trau­cē, var­būt pat rei­zēm kai­ti­na. Kā­dā tel­pā mēs jū­ta­mies ne­pa­ras­ti la­bi vai slik­ti, bet ne­no­jau­šam, kas tam par ie­mes­lu. Un tas ir brī­dis, kurā jāsāk ru­nāt par tel­pas vi­zu­ālo tē­lu, jo tie­ši vi­zu­ālais tēls pir­mais skar cilvēka uztveri. 2010. gada 19.maijā bibliotēkas lasītavā notika saruna ar telpu filozofi Sanitu Rozenšteinu.


 Akvareļos ietvertā krāsu un izjūtu pasaule


2010 .gada 7.maijā Jēkabpils 3.vidusskolas 12.klases audzēknim Kalvim Kalniņam atklāta personālizstāde - akvareļi "Ainavas, portreti un klusās dabas". Izstādē varēja aplūkot aptuveni trīs mēnešu laikā tapušos darbus. Jaunajam māksliniekam aizraujošāka ir zīmēšana, bet pēc tam nospriests, ka noderīga būs arī gleznošanas prasme, ja domā par studijām Latvijas Mākslas akadēmijā.


Možs un vienmēr steidzīgs

 
 

 2010.gada 19.martā 70 gadu jubileju svinēja žurnālists, dzejnieks, dokumentālists  Andris Grīnbergs.

Jeļenas Okuņevas fotoizstāde „O!Nekusties”

2010.gada 5.martā atklāja Jeļenas Okuņevas otro fotoizstādi " O! Nekusties!' Pirmās fotoizstādes atklāšana arī notika mūsu bibliotēkā.


Ligitas Ābolnieces krājums

”Ar Vārda acīm”– esejas par Bībeles motīviem

 

2010. gada 11.februārī bibliotēkas lasītavā uz grāmatas „Ar Vārda acīm” atvēršanas svētkiem pulcējas kupls Ligitas daiļrades cienītāju pulks. Autore, kā parasti mierīgi, nosvērti un pamatoti stāstīja par šo radošo darbu, atbildot uz vairākiem pašas izvirzītiem „ Kāpēc?’’.