Meklēšana

Aptauja

Kurus pasākumus vasarā plānojat apmeklēt Jēkabpilī?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Pasākumu arhīvs 2011

Ukraiņu zvārgulīši


Image Image
Image Image

2011.gada 28.decembrī ukraiņu biedrības "Javir" bērni un jaunieši uzstājās ar teatralizētu uzvedumu par ziemas saulgriežiem. Dalībnieki tērpušies krāšņos ukraiņu tautas tērpos lasīja dzeju un dziedāja.


Humors Ziemeļos2011.gada 9.novembrī sadarbībā ar Jēkabpils Vakara vidusskolu Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļas ietvaros notika tematiska stunda "Humors Ziemeļos".Vakarskolas audzēkņi iepazinās ar somu rakstnieku Maiju Lasilu un Arto Pāsilinna , īslandiešu rakstnieka Helgasona Halgrīma , dāņu rakstnieka Ērlena Lū, norvēģu rakstnieka, aktiera un scenārista Denisa Jirgensena, zviedru dzejnieka, rakstnieka un tulkotāja Tomasa Transtrēmera daiļradi. Latvijā Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa norisinās četrpadsmito gadu.


Kafeja Alīda  

Saistībā ar Eiropas mazo un vidējo uzņēmumu nedēļu, 2011.gada 26.oktobrī notika tikšanās ar cigoriņu kafijas ražotāju Jolantu Kovnacku (Elkšņu pag., z/s Dzelmītes). Pasākuma laikā notika degustācija un bija iespēja šo kafiju iegādāties.


Jēkabpilī atzīmē Grāmatu svētku desmitgadi
 

  

 

 

2011.gada 23.septembrī jau desmito reizi Jēkabpilī godināja izcilu kultūras vērtību - grāmatu. Notika "Latvijas Avīzes" rīkota publiska diskusija par aktuāliem jautājumiem īzglītības nozarē. Par dzīvniekiem un putniem bērniem stāstīja dabas pētnieks Māris Olte. Kopumā Jēkabpilī norisinājās vairāk nekā divdesmit dažādi Grāmatu svētkiem veltīti pasākumi un tikšanās.


Sirds rokrakstā2011.gada 15.septembrī notika Vadima Hotuļova gleznu izstādes atklāšana un dzejas pēcpusdiena. Autors lasīja savu dzeju, prozas darbus, izspēlēja tos kā nelielas mizanscēnas.


Jēkabpils reģiona un Neretas novada publisko 
un skolu bibliotēku darbinieku sanāksme2011.gada 8.septembrī notika bibliotēku darbinieku sanāksme, kuras laikā lektori no Latvijas Nacionālās bibliotēkas stāstīja par inovācijām ārzemju bibliotēkās, kā arī par Latvijas Nacionālu Digitālo bibliotēku.


Novadu kultūras darbinieku diena 
  

2011. gada 26. maijā Zasā notika starpnovadu Kultūras darbinieku diena. Zasas kultūras darbinieki uzņēma viesus no Jēkabpils, Aknīstes, Viesītes, Krustpils, Salas un Neretas novadiem. Kultūras darbinieki iepazinās ar amatniecības centru "Rūme", Zasas parku, Zasas kultūras nama jauno izstāžu zāli un viesojās klubiņā "Noskaņa". Koncertu sniedza  pašdarbnieki. un tika sumināti apaļu darba gadu jubilāri.


Jumavas 20 gadi Jēkabpilī   

2011.gada 19.maijā apgāds "Jumava" viesojās Jēkabpilī, lai svinētu svētkus kopā ar mūsu lasītmīļotājiem. Pasākuma apmeklētāji tikās ar radio žurnālistu Dzintaru Tilaku un apgāda "Jumava" vadītāju Juri Visocki, kā arī tika atklāta J.Visocka fotoizstāde "Mana Itālija".


Ligitas Ābolniecas lugu krājuma "Māja" atvēršanas svētki 
 

2011.gada 14. aprīlī pulcējas rakstnieces Ligitas Ābolnieces talanta cienītāji, lai kopā ar autori būtu viņas lugu krājuma "Māja" atvēršanas svētkos. Jēkabpils Tautas teātra aktieri lasīja fragmentus no lugas.


Pagodinājums PET pudelei2011.gada 10.martā tika atklāta izstāde "Veronika Rihterova - pagodinājums PET pudelei. Radoša reciklācija Čehijas Republikā." Radošā konkursa galvenais nosacījums paredzēja darbos izmantot PET pudeles, piedalījās bērni no 7 līdz 15 gadiem. Iesniegtie darbi tika eksponēti izstādē, kuras atklāšanā piedalījās un balvas pasniedza Čehijas Republikas vēstniecības Rīgā, Latvijas Nacionālās bibliotēkas un AS "Latvijas Zaļais punkts" pārstāvji.


ESIP projekts 
 

2011.gada 1.martā Jēkabpils Vakara vidusskolas audzēkņi ekonomikas stundā prezentēja grāmatas, kuras iegādātas Jēkabpils Galvenā bibliotēkā, Jēkabpils, Preiļu un Rēzeknes ESIP izstrādātā projektā „Mikrobizness, tā konkurētspēja un izaugsme kontekstā ar finansu krīzi ES”.


NoskaņaImage Image 
Image Image

2011. gada 12. janvārī atklāja mākslinieka Arta Leončika (Gostiņi) personālizstādi „Noskaņa”. Mākslinieks gleznojis mums pazīstamas dabas ainavas no Gostiņiem līdz Ābeļiem.