Meklēšana

Aptauja

Kurus pasākumus vasarā plānojat apmeklēt Jēkabpilī?

Seko mums:

                        Draugiem.lv   
                         Facebook    
 

Pasākumu arhīvsIngas Pobjaržinas izstādes “Krāsainie putekšņi”
noslēgums un radošā darbnīca

 

 


2019.gada 30.jūlija notika tikšanās un radošajā darbnīcā ar mākslinieci Ingu Pobjaržinu,  gleznu izstādes “Krāsainie putekšņi” autori, kurā varēja uzzināt ko vairāk par gleznošanas tehniku un materiāliem. Par muzikālu noskaņu pasākumā rūpējās grupa “Mūziķi no Jēkabpils”. 

 

Radošā darbnīca “Dekors no ģipša’’

 

 
Tradicionāli, bibliotēkai izveidojusies sadarbība ar Jēkabpils ukraiņu biedrību “Javir” pilsētas svētkos  rīkot kopīgus pasākumus. 2019. gada, 3. jūlijā Jēkabpils Galvenajā bibliotēkā notika radošā darbnīca “Dekors no ģipša”. Darbnīcu vadīja ukraiņu biedrības kultūras pasākumu organizatore Viktorija Artemjeva. Spēlējoties ar šo materiālu, var panākt neparastu rezultātu, kurš vienmēr būs interesants un unikāls. Tā bija lieliska iespēja atslābināties un uz laiku novērst uzmanību no ikdienas problēmām, izbaudīt procesu un saņemt gandarījumu par paveikto. Radošajiem darbiem nepieciešamie materiāli tika nodrošināti. Pašu izgatavotās lietas katrs  paņēma līdzi uz mājām.

 

Unesco Latvijas Nacionālās komisijas vasaras skola Jēkabpilī

 

 

2019. gada no 26. līdz 28. jūnijam Jēkabpilī  notika UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas vasaras skola, kuras mērķis bija papildināt zināšanas un prasmes par aktuālajiem kultūras, vides un sabiedrības izaicinājumiem Latvijā un pasaulē.
“Jēkabpilī kā košā kamolā savijas vairāki ar UNESCO vārdu saistīti pavedieni –šeit atrodas gan Strūves ģeodēziskā loka punkts, kas iekļauts UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, gan Jēkabpils vēstures muzejs, kas lepni glabā UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautās Sibīrijā rakstītas vēstules uz bērza tāss. Aktīvi darbojas UNESCO asociētā skola – Jēkabpils pamatskola, un tīkla „Stāstu bibliotēkas” dalībnieces – Jēkabpils pilsētas bibliotēka un Jēkabpils Galvenā bibliotēka, kuras ikdienā rūpējas par vērtībām, kas svarīgas mums – gan kā vienotai nācijai, gan kā neaizvietojamai pasaules kopienas daļai,” Vasaras skola norises vietas izvēli skaidro UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre Baiba Moļņika.

 

Kustinu dzīvi. 60 gadi žurnālista ceļos un neceļos

 

 

 

2019.gada 12.jūnijā notika žurnālista, dzejnieka un pulicista Andra Grīnberga grāmatas “Kustinu dzīvi. 60 gadi žurnālista ceļos un neceļos” atvēršana.

 

Stiprās ģimenes

 

 

2019.gada 11. jūnijā māmiņu biedrība “ Atspulgs’’ Jēkabpils NVO projektu konkursa atbalstītā projekta “ Pretī senču tradīcijām’’ ietvaros, bibliotēkā organizēja pasākumu “ Stiprās ģimenes’’.  Izglītojoši informatīvajā aktivitātē piedalījās māmiņas ar bērniem, runāja par ģimenēm seno laiku griezumā. Lektore Inese Začeste. Sveica stiprās ģimenes – Ivanovu un Stalidzānu ģimenes.

 

Pieredzes apmaiņas brauciens

 

 

2019. gada 6.jūnijā reģiona bibliotēkāri devās pieredzes apmaiņas braucienā uz Variešu un Krustpils bibliotēkām, kā arī apmeklēja Krustpils pagasta z/s "Vinkalni" un mīļdzīvnieku biedrības saimniecību "Līči".

 

Lakatu birzs

 


2019. gada 30. maijā notika tikšanās ar amatu meistari Daigu Melnaci, rokdarbu izstādes "Lakatu birzs" autori. Pasākuma laikā koncertu sniedza Jēkabpils  baltkrievu biedrība "Spatkanne". 

 

Dārznieks. Meistars. Skolotājs.

 

 

2019. gada 23. maijā notika piemiņas pēcpusdiena veltīta dārznieka un selekcionāra Viktora Orehova 110 jubilejai. Pasākuma laikā ar atmiņām par izcilo jēkabpilieti dalījās Krustpils un Atašienes draudžu prāvests Viktors Naglis, Salas vidusskolas Vēstures izpētes kabineta vadītāja, dabaszinību skolotāja Pārsla Stirna, Jēkabpils Vēstures muzeja galvenā krājuma glabātāja Iluta Bērziņa, Vides un tūrisma attīstības kluba "Sēlija" vadītāja, vides gide Rasma Draška, fotogrāfe, novadpētniece, ilggadēja mazpulku virsvadītāja Spodra Purviņa, biedrības "Jēkabpils NVO resursu centrs" valdes locekle Ligita Upīte, Viktora Orehova mazmeita Inga Orehova, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas ģenerālsekretāre, Viktora Orehova radiniece Baiba Moļņika, bijusī liliju audzētāju biedrības "Lilium Balticum" valdes priekšsēdētāja, Viktora Orehova krustmeita Aina Zobova.

 

Latvijas 15 gadi Eiropas Savienībā. Eiropas stāsti

 

 

2019. gada 9. maijā, Eiropas dienā, Dienas centrā “Kopā būt” Jēkabpils galvenās bibliotēkas Eiropas Savienības informācijas punkts, sadarbībā ar Jēkabpils NVO resursu centru rīkoja pasākumu “Latvijas 15 gadi Eiropas Savienībā. Eiropas stāsti”.
Savos Eiropas stāstos dalījās Biruta Jemeļjanova, Jēkabpils pensionāru biedrība “Sasaiste”, Raisa Kļaviņa, Jēkabpils Invalīdu biedrība, Maruta Līce, Latvijas Politiski represēto biedrības Jēkabpils nodaļa , Valentīna Doroščenoka, Jēkabpils baltkrievu biedrība “Spatkanne”  un citi klātesošie.
 Pasākumu atbalstīja Latvijas Republikas Ārlietu ministrija.

 

Akcija Aklais randiņš ar grāmatu

 

 

2019. gada 25., 26. aprīlī  aicinājām visus kuriem grāmata ir svarīga, uz neparastu tikšanos jeb “Aklo randiņu ar grāmatu”, netradicionālā veidā izvēlēties sev lasāmvielu.

 

Tikšanās ar žurnālu izdevējiem

 

 

2019. gada 24. aprīlī notika tikšanās ar žurnālu “Ilustrētā Zinātne” un “Ilustrētā Pasaules Vēsture” pārstāvjiem un Latvijas Universitātes ģeologu Māri Krievānu.

 


Ideāls bibliotekārs

 

 

2019. gada  Bibliotēku nedēļā vēlējāmies uzzināt kādam vajadzētu būt ideālam bibliotekāram. Kāds ir ideāls bibliotekārs?

 

Informatīva stunda Salas bibliotēkā

 

 

2019. gada 24. aprīlī Bibliotēku nedēļā bibliotēkas informācijas speciāliste iepazīstināja Salas vidusskolas skolēnus ar pieejamiem e-resursiem publiskā bibliotēkā: elektroniskais katalogs, e-grāmata, datu bāzes.

 

Pozitīvs skatījums uz sevi un dzīvi

 

 

2019. gada 23. aprīlī Garīgās veselības nedēļas 2019 Jēkabpilī ietvaros notika saruna “Pozitīvs skatījums uz sevi un dzīvi”. Sarunu vadīja Silvija Strušele, NLP meistars, neirolingvistiska programmēšana NLP specializēto kursu trenere.

 

Bibliotēkas – dialogs ceļā uz pārmaiņām

 

 

2019. gada 23. aprīlī Bibliotēku nedēļā notika Jēkabpils reģiona publisko un skolu bibliotēku darbinieku svētku sanāksme. Dalībniekus uzrunāja Līga Kļaviņa, Jēkabpils Domes priekšsēdētāja vietniece sociālos jautājumos un Jānis Subatiņš, Jēkabpils novada izpilddirektors. Vēsturnieks, Nacionālās enciklopēdijas redakcijas vadītājs,Valters Ščerbinskis, prezentēja Nacionālo enciklopēdiju – nozīmīgu zināšanu resursu latviešu valodā. Kultūras informācijas sistēmu centra projekta vadītājs, Aldis Liepa, stāstīja par 3td e-grāmatu bibliotēku un citiem e-resursiem, Hugo.lv tulkotāju, un citām aktualitātēm. Viesītes novada Rites pagasta bibliotēkas vadītāja Kristīne Verečinska dalījās pieredzē par daudzpusīgām darba formām strādājot ar bērniem un sadarbību ar izglītības iestādēm.

 

Dāvinājums bibliotēkai

 

 

2019. gada 20. aprīlī bibliotēka saņēma rakstnieka Valetīna Pikuļa atraitnes Antoņinas Pikules un meitas Marinas Valentinovnas grāmatu dāvinājumu. Rakstnieka literārais mantojums nonāca pie mums pateicoties jaunatnes organizācijai „Restart.lv” un jēkabpilietim Jaroslavam Gaveiko.

 

Tikšanās ar Liegu Piešiņu un Noru Ikstenu "Konspektējam kultūru"
-  par vērtībām, kas latviešiem nozīmīgas

 


2019. gada 17. aprīlī notika Bibliotēku nedēļas ieskaņas pasākums -  “Konspektējam kultūru” saruna par kultūru, dzīvi un literatūru".
Sarunu ar Noru Ikstenu, pēdējo desmit gadu populārāko latviešu rakstnieci pasaulē, vadīja Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektu vadītāja,
Latvijas Kultūras kanona popularizētāja Liega Piešiņa.

 

Pimens Pančenko – grāmata par ceļojumiem un mīlestību

 

 

2019.gada 5.aprīlī notika Baltkrievijas Republikas Kultūras ministrijas Valsts baltkrievu literatūras vēstures muzeja literāri – dokumentālās ceļojošās izstādes “Pimens Pančenko – grāmata par ceļojumiem un mīlestību” atklāšana, sadarbībā ar baltkrievu biedrību "Spatkanne".

 

Mācību seminārs Ludzā

 

 

2019. gada 28. martā notika profesionālās pilnveides seminārs  “Kā rīkoties kritiskās situācijās” ", kurā piedalījās Jēkabpils reģiona, Ludzas, Roķišķu bibliotēku darbinieki. Lektore Iluta Krūmiņa, Latvijas pieaugušo izglītības apvienības valdes priekšsēdētāja, organizāciju psiholoģe. Seminārs notika Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.- 2020.gadam projekta "Interaktīvās izglītības telpa - efektīvs nelabvēlīgu ģimeņu bērnu sociālās integrācijas veids" jeb OPEN UP Nr.LLI - 263 ietvaros.

 

Bibliotekāru sanāksme

 

 

2019. gada 21. martā notika Jēkabpils reģiona un Neretas novada publisko bibliotēku darbinieku sanāksme, kurā tika apsriesti bibliotēkas darba jautājumi un aktualitātes.

 

 

Digitālās nedēļas  2019 pasākums

 

 

2019.gada 21. martā Digitālās nedēļas ietvaros notika lekcija par e-veselību. Lektore Nacionālā veselības dienesta Zemgales nodaļas Vecākā eksperte Anda Jākobsone.

 

Labie vārdi

 

 

2019.gada 20. martā  notika janvāra akcijas - aicinājuma "Pasaki Paldies" noslēguma pasākums, kurā klātienē nodevām pateicības vārdus.

 

Tikšanās ar mākslinieci Gitu Cankali

 

 

2019. gada 8.martā notika tikšanās ar zīmējumu izstādes "Burbuļi" autori Gitu Cankali. Zīmējumi tapuši izmantojot dažādas tehnikas. Ar krāsainu tušu pludināti ziedi, dārzeņi, ogles zīmējumi, akvareļi. Viens darbs zīmēts, neizmantojot otiņas, bet tikai ar pirkstiem.

 

Skrapbukinga meistarklase

 

 

2019.gada 6. februārī notika radoša darbnīca Valentīndienu apsveikuma kartīšu darināšana skrapbukinga tehnikā, kuru vadīja Skaidrīte Pugača. 

 

Drošāks internets sākas ar tevi!

 

 

2019. gada 5. un 6. februārī Jēkabpils vakara vidusskolā rīkojām informatīvas stundas “Atbildīga interneta lietošana” un “Kā tu rūpējies par savu drošību internētā”, apspriedām jautājumus saistītus ar personas datu aizsardzību, anonimitāti internetā, ar autortiesībām aizsargāto materiālu iegūšanu un izplatīšanu, par pārkāpumiem, ar kuriem biežāk saskaras un kurus veic interneta lietotāji.

 

Mācību seminārs

 

 

2019. gada 17. janvārī notika profesionālās pilnveides  seminārs "Jaunās tehnoloģijas sociālajā integrācijā - priekšrocības un riski", kurā piedalījās Jēkabpils reģiona, Ludzas, Roķišķu bibliotēku darbinieki. Lektore Jēkabpils tālākizglītības un informācijas tehnoloģiju centra izglītības darba speciāliste Inga Grīnberga. Seminārs notika Latvijas - Lietuvas pārrobežu sadarbības programmas 2014.- 2020.gadam projekta "Interaktīvās izglītības telpa - efektīvs nelabvēlīgu ģimeņu bērnu sociālās integrācijas veids" jeb OPEN UP Nr.LLI - 263  ietvaros.

 

Mana Satversme

 

 

2019.gada 14. janvārī notika ceļojošās zīmējumu un domrakstu izstādes "Mana Satversme"  atklāšana. Pasākumā viesojās Satversmes tiesas padomnieks Kristaps Tamužs un Satversmes tiesas sekretāre - konsultante Kristiāna Plāte. Klātesošie uzzināja par izstādes tapšanu un saņēma atbildes uz jautājumiem par Satversmes tiesas darbu.

 


 

Pasākumu arhīvs 2018
Pasākumu arhīvs 2017
Pasākumu arhīvs 2016
Pasākumu arhīvs 2015
Pasākumu arhīvs 2014
Pasakumu arhīvs 2013
Pasākumu arhīvs 2012
Pasākumu arhīvs 2011
Pasākumu arhīvs 2010
Pasākumu arhīvs 2009
Pasākumu arhīvs 2008
Pasākumu arhīvs 2007
Pasākumu arhīvs 2006
Pasākumu arhīvs 2005